TürkNet’in Zam Kararı Abonelerini Olumsuz Etkiledi

TürkNet’in yaptığı açıklamayla zam hakkında detayları ve nedenlerini şöyle paylaştı;

“Mart ayında port ücretlerine yapılan ve 1 Haziran itibarı ile geçerli olan %67 oranındaki fiyat artış sebebiyle kendi TürkNet GigaFiber altyapımız dışındaki hizmerlerde fiyatlarımızı güncellemek durumundayız.
Yeni Hizmet Fiyatımız
1 Ağustos itibarı ile hizmetimizin yeni fiyatı 169,90 TL olacak. Biz TürkNet’lilerin özgür internete her zaman en rahat şekilde sahip olması için seçenekler arıyor, her koşulda size destek olacak çözümleri düşünüyoruz”

ifadelerine yer verdi.

TürkNet, 1996 yılı Mayıs ayında Turk.Net adıyla kurulmuştur. Kurulmasının ardından Türkiye’deki ilk internet paketi, ilk kişisel web alanı, ilk Türkçe forum ve Türkçe portal uygulamalarını piyasaya sürmüştür.

1996 yılında kurulmuş olan ve Türkiye genelinde özellikle kurumlar için ses ve veri iletişimi sunan Netone Telekom, 2007 yılında bu hizmetlerin satın alınması için görüşmelere başlamıştır. Daha sonra 2008 yılı Şubat ayında Turk.Net’in isim hakları ile Tnn portalini satın alarak aynı yılın Ağustos ayında şirketin adını TurkNet İletişim Hizmetleri A.Ş. olarak, markasını da TurkNet olarak değiştirmiştir.

TürkNet'in Zam Kararı
TürkNet’in Zam Kararı

TurkNet, Türkiye’deki yerleşik operatör olan Türk Telekom’un DSL ve fiberoptik altyapısının yanı sıra İstanbul ve İzmir gibi illerin belirli bölgelerinde kendi fiber optik altyapısı üzerinden de hizmet vermektedir.

TürkNet geçtiğimiz yıllada 89,90 – 99,90 – 139,90 şeklinde fiyatlar sunarken 2022 yılının Ağustos ayı itibarı ile bu fiyatı 169,90’a çıkaracağını duyurmuş oldu. TürkNet’liler tarafından olumsuz olarak görülsede tam olarak etkilerini ilerleyen dönemlerde hep birlikte göreceğiz. Limitsiz ve Taahhütsüz İnternet sloganıyla Türkiye’de hizmet veren TürkNet gerek altyapısında gerekse verdiği hizmetle desteklenen büyük firmalardan bir tanesi.

türknet yeni fiyat ne kadar oldu
türknet yeni fiyat ne kadar oldu

Altyapınızın desteklediği maksimumum hızı kullanıcıya veren TürkNet her ne kadar fiyatını 169,90 TL’ye çıkaracak olsa da Türkiye’de ne hız alırsanız alın aynı fiyat politikasıyla güçlenmeye devam ediyor.

Geniş bir müşteri kitlesine sahip olan TürkNet kendi altyapısı olan GigaFiber’i şimdilik İzmir, Ankara ve İstanbul’da yaygın bir şekilde kullanıcılara aktarmaktadır. GigaFiber altyapısında 1000 Mbps download ve 1000 Mbps upload hızlarını sunmakta ayrıca oyuncular için çok önemli olan düşük ping değerinin 1 seviyelerinde vermektedir.

Gerek Steam, Netflix ve bir çok sosyal ve oyun platformlarında da en hızlı bağlantıya sahip olan TürkNet‘in avantajlarına resmi web sitesi olan Turk.Net‘ten bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.